ccboot

ccboot ve türevi disksiz sistemler mantıklımı

yaklaşık 3 aydır isharedisk kullanıyorum. clientlerin açılış süreleri malum. ara sıra oyunlarda hatalar verip müşteri memnuniyetsizliği yaratabiliyor. ayrıca filtre programlarıyla uyumluluğuda büyük sorun. günlerdir uğraşıyorum handyfiltre clientlerde filtreleme yapmıyor. 24 ayar ana makinadaki virüs programıyla çakışıyor. 24 ayar için dün eseti kaldırıp avg yükledim bugün lolün güncelleme de getirmesiyle beraber bütün makinalarda oyuna girmeme oyundan atma bağlantı hataları. bir an ben bu işi

Yeni Konu aç
    yaklaşık 3 aydır isharedisk kullanıyorum. clientlerin açılış süreleri malum. ara sıra oyunlarda hatalar verip müşteri memnuniyetsizliği yaratabiliyor. ayrıca filtre programlarıyla uyumluluğuda büyük sorun. günlerdir uğraşıyorum handyfiltre clientlerde filtreleme yapmıyor. 24 ayar ana makinadaki virüs programıyla çakışıyor. 24 ayar için dün eseti kaldırıp avg yükledim bugün lolün güncelleme de getirmesiyle beraber bütün makinalarda oyuna girmeme oyundan atma bağlantı hataları. bir an ben bu işi niye yapıyorum dedim. müşteriler devamlı olmasa kaçırmıştım çoktan. makinalar çok iyi durumda olmasına ramen yeni gelen müşteri dandik zannediyor. çünki hem ağır açılıyor hemde açıldıktan sonra kendine gelene kadar ağır işliyor. sabırsız tipler bi yerlere hızlı girmeye çalışırken donmalar oluyor. oyunlar açıldıktan sonra performansı iyi. şimdi düşünüyorumda clientlerde ssd olsa sadece oyun için diskless sistem kullansam daha mantıklı olmazmı ? bir kaç makinada normal harddisk var gamedisk kurulu ve diskless olanlardan özellik bakımından daha düşükler fakat bu makinalara ilgi daha yüksek. hemde handyfiltre ile sıkıntısız filtreleme yapabiliyor. bu makinaları kurup düzgün hale getirmek 2 günümü aldı. disksizleri kurmakta çok uzun süreceğini sanmıyorum. sonuçta tek tip. şu an durumum yok ama düzeldiği zaman ssd ile kullanmayı düşünüyorum. belki daha iyi disksiz sistem kullanmam gerekiyor. tabi bu yeni disksiz sistemde de başka sorunlar çıkmayacağının garantisi yok. uğraşmaktan sıkıldım artık. :/
    3 yıldan fazladır belki bu sistemi kullanıyorum ccboot ile.
    Konfigürasyonlarım birbirinden çok farklı. Clientlerim 60 sn de kullanıma hazır hale geliyor win7 pro donma kasma yada çok şükür herhangi bir sorunum yok. Filtre engelleme yapıyor hiçbir oyunda yada sistemde hata yada atma yok.
    obiyes likes this.
    Asla pes etme!
    Mustafa Ekinci
    musthe@gmail.com
    ben belki 2.5 yıldır kullanıyorum. dediğin olayları yaşamadım çok şükür. ben richtech kullanıyorum. bilgisyarlarım 30 sn. de açılıyor. oyunlarda bir gram kasma olmuyor. clientlerim i5 3570k gtx 750ti 4 gb rem,
    CCboot kullanıyorum 30 client var
    24 ayar filitre ve pankafe 3 senedir kullanıyorum ilk başlarda nasıl daha iyi olur diye kurcalarken sıkıntı olmuştu.
    müşterim kaçmıştı sonra kurcalamayı bıraktım sıfır sıkıntı.

Bence clientlere antivirüs yükleme bu bir ikincisi açılıştaki programların gereksiz olanlarını kaldır ağ kabloların ve siwichlerin ile ilgili sorunu olabilir onlara bir göz at.

Birde ben bu işe ilk başlarken server tercihi için şöyle dedi kodular geziniyordu. islemciyi kullanmıyor pantal bir kasa bile olsa iş yapar mantığı ile kurulan server pc ler malesef kalabalık kafelerde çuvallıyorlar.
    Konu lebuda tarafından (07.12.2016 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir.
    clientler i5 4460 8gb. oyuna girebildiklerinde performansta sorun yok. filtre programlarıyla olan sıkıntısı arada bi lole girmemesi ( reset atmak gerkiyor ) ve ilk açıldığında şöyle 30 sn kadar herhangi bi yere girmeye çalışınca donma yavaşlama olması sıkıntı. 30 sn kısa bir süre ama sabırsız olanlar hemen girmeye kalkınca kitliyorlar. tabi böyle olunca bilgisayar ağır gibi görünüyor. özellikle filtre programlarından çok çektim. handyfiltre upload ederken uploadı durduruyordu. pancafe upload ederken mavi ekran verdirdi. sonraki denemelerimde bu sefer upload yüzde 95 civarında failure hatası verir oldu. handy 3.3.34 sıkıntısız yükleniyor ama firefox ve explorerda filtreleme yaparken chromeda yapmıyordu. en son 24 ayar çalıştı. oda ana makinadaki antivirüslere kafa atıyo. eset yüklüydü bugün kaldırıp avg yükledim. bide üzerine lol patch geldi. neyden kimden kaynaklı bilmiyorum ama makinadan makinaya koşturdum. her birinde ayrı sorun. sinirim bozuldu baya. avgyi kaldırdıktan sonra bu saate kadar bi problem yaşamadım. ama şimdi anamakinada antivirüs yok ve kararsızım. handycafe ile uyumlu bi diskless mi yüklesem yoksa antivirüssüz mü devam etsem diye düşünüyorum. yada 24 ayarla uyumlu antivirüs varmıdır diye düşünüyorum. tabi ana makinayıda çorba yaptım onuda anlatıyım. 24 ayar ve handy filtre yüklü disksizler 24 ayara bağlı diskliler handycafeye bağlı + diskliler için gameserver olması adına isharedisk yüklü. antivirüs olmadığında bi sıkıntı yok gibi görünüyor.
    24 ayarda acilista pc nin kendine gelmesini yavaslatiyor olabilir kaldirin deneyin.Anamasada ESET 8 9 10 surumlerinde sikinti yaratiyordu 24 ayar. 7 surumu deneyin bide.origin yuklu ise hizmetlerden kaldirin birde

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu XyMoX tarafından (08.12.2016 Saat 14:21 ) değiştirilmiştir.
    Antivirüs ile ne işiniz var diskless da. Gerçi disklide bile deep freeze ve türevlerini anti kullanmamak için de kuruyorduk.
    Ben 3.3.34 kullanıyorum handy her tarayıcıda çalışıyor. imajımda chrome firefox explorer ve yandex yüklü. dediğin gibi anti sıkıntı yaşatyor sana.
    Asla pes etme!
    Mustafa Ekinci
    musthe@gmail.com
    20 ayni tip client. 1 ccbot server pc. 1 filtre pc ( arsıvde içinde) . 1 ana pc . Ana pcde Kaspersky total security kurulu. filtre ayrı pcde kurulu oldugu için hiç bir sorun cıkarmıyor. diskli sistemden daha hızlı calısıyor clientlerim. ana pc de tred kafe kullanıyorum. serverpc çift ethernet ve 2 adet 16 switch var
    bence disksiz sistem diskliye göre daha hızlı ve performanslı.
    bana göre hiç bir eksi yönü yok ccbootun. ciddi bir sorun yasamadım cok memnunum.

Clientler a10 7850K + 12 gb 1600mhz
    Server a10 7850K + 16 gb 1600mhz
    Anapc a10 7850K + 8 gb 1600mhz
    Filtrepc core2 E4600 + 3 gb 800mhz
    Konu MaviNet_45 tarafından (08.12.2016 Saat 11:12 ) değiştirilmiştir.
    Bir avuç kömür için, Bir ömür verenlere...
    server pcye kurmadım antivirüsü ana makinaya kurmuştum. ana makinaya sadece diskli sistemler için isharedisk kurulu. disksizler server pcden açılıyor. başta handy cafe yüklüydü. memnundum tek sıkıntı disksizlerde chrome da filtreleme yapmamasıydı. 24 ayar yükledim bu seferde ana makinada sorunlar oluyor. https leri engelliyor. chromeu kitliyor. düzelmesi için reset atmam gerekiyor makinaya ama malum atamıyorum. ne bu terslikler anlamadım imtihan gibi.
    usta filtre olarak akınsoftu kullan ücretli ama disksiz sistemler aşırı sorunsuz ve clientlere virüs programı biraz gereksiz
gölge

vBulletin® Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc.