Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    5
    Konuları
    1
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    Uydunet
    Aldığı Beğeni
    1
    Beğendikleri
    0

İmaj çok yavaş boot ediyor.

Merhabalar hayırlı işler.

1. Şuan kullanmakta olduğum imajda oluşan sorunlar sebebiyle yeni bir imaj aldım. Fakat almış olduğum imaj'a driver programlar vs kurunca imaj çok yavaş boot ediyor, örneğin imajı ilk kez açtığımda 30-40 sn. de sistem açılırken gerekli programları ve driverları kurunca bu süre 3-4 dk'ya çıkıyor halbuki yan masadaki imaj herşeyi kurulu olduğu halde 40 sn civarı açılıyor. imajı rehber'de tarif edildiği gibi tüm ayarları eksiksiz yapıp alıyorum prosedürde bir hata yapıyor olabilirim diye birkaç denedim sonuç aynı.

2. İmajda kullandığım işletim sistemi, Windows 7 Ultimate (Professional ile de denedim) MSDN Türkçe 64 bit ve güncel, imaj almadan önce harddikste açılırken türkçe olarak windows başlatılıyor şeklinde açılıyor ama amajı alıp disksiz boot ettiğimde İngilizceye dönüyor ve "windows starting" ibaresi geliyor hareketli w7 animasyonu gelmiyor ardından sürekli ilerleyen yeşil dolum çubuğunu bilirsiniz, orada da 2-3 dk geçiyor ve sistem sorunsuz bir şekilde açılıyor. ama hdd de bunlar "windows başlatılıyor" olarak ve animasyondan hemen sonra "hoş geldiniz" ekranı geliyor hdd'den ve server'a geçtiğimde boot ederken farklılık oluyor, diğer imajda bütün pc'ler hdd'de olduğu gibi servenden boot oluyor.

3. Bilgisayar açıldıktan sonra ethernet kartı yapılandırma ayar bölümü de daha önce Türkçe olmasına karşın İngilizce oluyor ve ayarlar ilk haline geri dönüyor ayarları yenileyip imaja kaydetsem bile açılış süresinde bir değişiklik olmuyor.

bunun dışında her şey normal, serverda kullandığım ssd ve hdd'lerde oldukça fazla boş yer var. bütün ethernet kartları gigabit ve ona uygun ayarlı kablolar cat6 ccboot'u da lisanslı olarak kullanıyorum, nerede hata yapıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim 3-4 gündür uğraşıyorum fakat çözüm üretemedim.
    Konu barbaros tarafından (07.08.2017 Saat 04:50 ) değiştirilmiştir.
    admin likes this.

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    5
    Konuları
    1
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    Uydunet
    Aldığı Beğeni
    1
    Beğendikleri
    0
    Kimse yardımcı olmayacak mı?

admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    1,355
    Konuları
    233
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    Netgalaksi
    Aldığı Beğeni
    408
    Beğendikleri
    298
    Alıntı barbaros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar hayırlı işler.

1. Şuan kullanmakta olduğum imajda oluşan sorunlar sebebiyle yeni bir imaj aldım. Fakat almış olduğum imaj'a driver programlar vs kurunca imaj çok yavaş boot ediyor, örneğin imajı ilk kez açtığımda 30-40 sn. de sistem açılırken gerekli programları ve driverları kurunca bu süre 3-4 dk'ya çıkıyor halbuki yan masadaki imaj herşeyi kurulu olduğu halde 40 sn civarı açılıyor. imajı rehber'de tarif edildiği gibi tüm ayarları eksiksiz yapıp alıyorum prosedürde bir hata yapıyor olabilirim diye birkaç denedim sonuç aynı.

2. İmajda kullandığım işletim sistemi, Windows 7 Ultimate (Professional ile de denedim) MSDN Türkçe 64 bit ve güncel, imaj almadan önce harddikste açılırken türkçe olarak windows başlatılıyor şeklinde açılıyor ama amajı alıp disksiz boot ettiğimde İngilizceye dönüyor ve "windows starting" ibaresi geliyor hareketli w7 animasyonu gelmiyor ardından sürekli ilerleyen yeşil dolum çubuğunu bilirsiniz, orada da 2-3 dk geçiyor ve sistem sorunsuz bir şekilde açılıyor. ama hdd de bunlar "windows başlatılıyor" olarak ve animasyondan hemen sonra "hoş geldiniz" ekranı geliyor hdd'den ve server'a geçtiğimde boot ederken farklılık oluyor, diğer imajda bütün pc'ler hdd'de olduğu gibi servenden boot oluyor.

3. Bilgisayar açıldıktan sonra ethernet kartı yapılandırma ayar bölümü de daha önce Türkçe olmasına karşın İngilizce oluyor ve ayarlar ilk haline geri dönüyor ayarları yenileyip imaja kaydetsem bile açılış süresinde bir değişiklik olmuyor.

bunun dışında her şey normal, serverda kullandığım ssd ve hdd'lerde oldukça fazla boş yer var. bütün ethernet kartları gigabit ve ona uygun ayarlı kablolar cat6 ccboot'u da lisanslı olarak kullanıyorum, nerede hata yapıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim 3-4 gündür uğraşıyorum fakat çözüm üretemedim.
    hocam yeniden tüm driverleri kurarken otomatik olarak ethernet kartinida kuruyorsundur farkinda olmadan chipset kurulumunda özel olarak kurulum yap veya manuel olarak kurulum yap sorunun düzelecektir. Chipseti kurdugunda ethernetide kurar. Yani sorun büyük ihtimal ondandir hocam.

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    5
    Konuları
    1
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    Uydunet
    Aldığı Beğeni
    1
    Beğendikleri
    0
    Alıntı admin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yeniden tüm driverleri kurarken otomatik olarak ethernet kartinida kuruyorsundur farkinda olmadan chipset kurulumunda özel olarak kurulum yap veya manuel olarak kurulum yap sorunun düzelecektir. Chipseti kurdugunda ethernetide kurar. Yani sorun büyük ihtimal ondandir hocam.
    Hocam geri dönüş yaptığınız için teşekkürler.

Dediğiniz gibi tek tek kurulum yapıyorum, Windows ethernet kartını bazen tanıyor bilirsiniz, böyle olduğu zaman bende sitesinden en güncelini çekerek sürücüyü güncelliyorum, eksik olan bir sürücüleri bu şekilde en güncel haliyle kuruyorum. Farklı bilgisayarlarla da denedim, iso'larıda değiştirip gene denedim fakat ön yükleme şekli yukarıda anlattığım gibi hdd olduğundan farklı ve dili İngilizce günlerdir uğraşıyorum fakat bir gelişme sağlayamadım..
    Konu barbaros tarafından (08.08.2017 Saat 04:22 ) değiştirilmiştir.

fatmeto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    654
    Konuları
    30
    Cafe Programı
    PanCafe
    Kullandığı ISS
    Netgalaksi
    Aldığı Beğeni
    180
    Beğendikleri
    66
    Diskless tarafındaki ethernet driver pnp lerini kontrol et güncelle. ince ayarları var ethernetlerin onları yaparsan sorunlar kalkack diye düşünüyorum.
    Masaüstü Yönetim Sistemi
    GameSave Sistemi
    Teknik Servis Takip Programı
    http://www.Fatmeto.com

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    5
    Konuları
    1
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    Uydunet
    Aldığı Beğeni
    1
    Beğendikleri
    0
    Alıntı fatmeto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diskless tarafındaki ethernet driver pnp lerini kontrol et güncelle. ince ayarları var ethernetlerin onları yaparsan sorunlar kalkack diye düşünüyorum.
    Bütün ayarları video'da tarif edildiği gibi yapıp ve sürücüleri en güncel haliyle imaj alıyorum hocam.

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    1,355
    Konuları
    233
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    Netgalaksi
    Aldığı Beğeni
    408
    Beğendikleri
    298
    Hocam destegimiz ücretsiz dilerseniz whatsapp tan bana ulasin kurulumu beraber yapalim inceleyeyim telefon numarami yaziyorum size. +49 176 934 51 873 Ömer Güzel.. Baglanip ayarlarina bakalim imajida beraber alalim sorunu cözeriz allah in izni ile selametle kalin

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    5
    Konuları
    1
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    Uydunet
    Aldığı Beğeni
    1
    Beğendikleri
    0
    Alıntı admin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam destegimiz ücretsiz dilerseniz whatsapp tan bana ulasin kurulumu beraber yapalim inceleyeyim telefon numarami yaziyorum size. +49 176 934 51 873 Ömer Güzel.. Baglanip ayarlarina bakalim imajida beraber alalim sorunu cözeriz allah in izni ile selametle kalin
    Ömer hocamın desteğiyle sorun ilk seferde çözülmüştür, kendisine çok teşekkür ederim.

Demrearena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    378
    Konuları
    10
    Cafe Programı
    PanCafe
    Kullandığı ISS
    TTnet
    Aldığı Beğeni
    49
    Beğendikleri
    32
    o halleder.

Durumu
    Çevrim Dışı
    Mesajları
    1,355
    Konuları
    233
    Cafe Programı
    Akınsoft
    Kullandığı ISS
    Netgalaksi
    Aldığı Beğeni
    408
    Beğendikleri
    298
    server client versiyon farki ve clientin normal kurulmamis olmasi sorunun kaynagidir konuyu okuyan arkadaslarin bilgisine konuyu kilitliyorum.
    antheus likes this.

Giriş

Giriş