IP Log İmzalayıcı

Arkadaşlar son çıkan yönetmelikten sonra ip log imzalayıcı kullanma zorunluluğumuz da kaldırılmıştır. Boş yere ip log imzalatmaya gerek yok artık.

Son düzenleme:
Fevzi bey sanırım bu konuda yanılıyorsunuz. Eğer log tutuyorsanız bunların doğruluğunu dijital imza ile sağlayabilirsiniz. başka türlü doğruluğu sağlanamaz. o bakımdan imzalama zorunluluğunuz hala var.

ibrahim bey log imzalayıcı btk nın sitesinde yok kaldırıldı, benim diskim bozuldu veya bir başkası işyeri açacak ip imzalayıcı mı bulacak. birisi ip imzalayıcı vermesse işyeri açamayacakmı bu durumda, veya benim diskim bozulunca bulamadım prrogramı kapatacakmıyım sonuçta ben kimseye log imzalayıcı vermek zorunda değilim kimsede bana vermek zorunda değil, vermeyebilirde. gerekli olmadığını hem yasa hemde btk nın sitesinden kaldırılması doğruluyor.

Son düzenleme:
ibrahim bey log imzalayıcı btk nın sitesinde yok kaldırıldı, benim diskim bozuldu veya bir başkası işyeri açacak ip imzalayıcı mı bulacak. birisi ip imzalayıcı vermesse işyeri açamayacakmı bu durumda, veya benim diskim bozulunca bulamadım prrogramı kapatacakmıyım sonuçta ben kimseye log imzalayıcı vermek zorunda değilim kimsede bana vermek zorunda değil, vermeyebilirde. gerekli olmadığını hem yasa hemde btk nın sitesinden kaldırılması doğruluyor.
Bugün everkafe harun beyle yazıştık şöyle bir sonuca vardık. ıplog imzalayıcı kaldırılmış fakat every kafenin tutugu logları Digital imzalama işini kafeciye bırakıyorlar. Degişiklik olup olmadıgını ok lemek için digital imzayı evey kafe logu tutuktan sonra imzalatacak. istendiginde ıp log ve digital imzalanmış olarak ilgili makamlara sunmak için.önümüzdeki hafta günceleyecegini yazdı. imzaladıktan sonra ıplog imzalayıcıyı kaldıra biliriz evey kullananlar için söylüyorum.