Mesul Müdürlük

Geçen gün yapılan denetleme de mesul müdürlük için tutanak tutuldu. Birkaç gün sonra da uyarı yazısı geldi. Biz de kaymakam beyden randevu talep ettik ve dün görüşmeye gittik. Bu konu hakkında bilgisi olmadığını ve bu tür evrakları emniyete güvenerek imzaladığını ifade etti. Kalemine konu hakkında araştırma yapmasını söyledi. Bu gün sabah telefon ile mesul müdürlüğün, internetcafeler için zorunlu olmadığı bilgisini aktardılar. Gerekli bilgiyi emniyet mensuplarına da bildireceklerini söylediler. Başına bu tür olay gelen arkadaşların kısaca izlemesi gereken yol budur. İlgisiz bir kaymakama rastlıyacağınızı düşünmüyorum. Yine de derdiniz çözülmez ise gerekli bilgiyi iç işleri bakanlığından veya bimer den alacağınızı da ifade edebilirsiniz.

daha dün mesul müdürlükten 955 tl ceza geldi bende mahkemeye başvurmak için hazırlanıyordum.kaymakamla görüşsem daha iyi olcak sanki umarım bizimkide sizinki kadar duyarlı çıkar.paylaşım için teşekkürler

Bnımde basıma gelmıstı dukkan benım uzerıme deıl ama sureklı durdugum ıcın sorusturdular Zabıta mudurlugunden MESUL MÜDÜR belgesini aldım sonrasında bı sıkıntı yasamadım.Gelen olursa bakıp gıdıyor.

banada tutanak tuttular, 900 küsür ceza geldi. bizim oda başkanı murat ağaoğlu ile görüştüm. Avukat tuttu masrafları da kandisi karşılamaya kabul etti.

Bu konudan dertli arkadaşımız çok. Görev verilen memurlar, tutanak tutmayınca görev yapamadıklarını mı düşünüyorlar anlamış değilim. Tutanak "göreve çıkıp kontrol ettim" anlamına mı geliyor acaba. Konuyu bildiğim halde tartışma olmasın diye hiç bir şey demedim.

bu yasanın resmi belgesini bulabilirsek çok iyi olur.. bilgisayarda pdf olarak tutar sıkıntı yaşadığımızda denetlemicilere gösterir hiç uğraşmayız

arkadaşlar merhaba konuyu tekrar gündeme getiriyorum ama benim bu konuda tereddütüm halen bulunmakta tereddtülerimde şu şekilde biz istersek mesul müdür atayabiliyoruz istemessek atamıyoruz doğrumu bunu kolluk güçleri kontrol etme sırasında sorduklarında işyeri sahibi yani ben mesela bulunmadığımız için tutanak tutarlarmı ceza yermiyiz yada hiç riske atmadan elemanınmızı mesul müdür yapmamız gerekir mi değerli bilgilerinizi rica ediyorum herkese hayırlı işler bol kazançlar

admin

Administrator
Meshul müdürlük benim bildigim kadari ile normalde tüzel kisiler icin yani sirket olan firmalara sart kosulan bir kosul ancak kolluk kuvvetlerimiz gercek kiside olsan sen yoksan meshul müdür olacak diyor ve ceza yaziyor ama sartnamemizde eskisinde sirketseniz gerektigi yaziyordu. bizim subelerin her birisinde bir meshul müdürümüz var ugrasmamak icin yaptirdik mecburen ancak her subede 2 personel var yani sadece birisi meshul müdür yani 2. sinede normalde gerekiyor. :) Allah c.c hakkimiza hayirlisini eylesin heleki yeni yönetmelige göre 90 gün kayit altina alma sacmaligi 3mp minimum kameralarla bende mobeseler ne kadar süre ile ve ne kadar cözünürlükte kayit aliyorlar sorusunu düsündürdü.

mesül müdür maaşını da yatırmayı unutmayın

noterden fazlası ile bilgi alabilirsiniz

ancak

İNTERNET CAFE İŞLETMESİNİ EĞER BİR ŞİRKETİNİZ ÜZERİNDEN AÇTIYSANIZ MESUL MÜDÜRE GEREK VAR
AMA
EĞER SADECE BEN AÇTIM DİYORSANIZ O ADAMA SÖYLEYİN İLK ÖNCE İŞİNİ TAM ÖĞRENSİN SONRA GELSİN

mesul müdür sadece şirketlere lazım bizler tüzel değil gerçek kişiyiz. ve tüzel kişilerle sorumluluklarımız farklı. ceza kesilirse kanun maddesini gösterip sulh ceza mahkemesine itiraz dilekçesi verirseniz mahkeme iptal edecektir. ve o saatten sonra artık o emniyet size bir daha mesul müdürlükten ceza kesemecektir zira onlarada karar tebliğ ediliyor. inadına inadına ceza yazamazlar onlar içinde bi soruşturma var sonunda. neye dayanarak bu cezayı kesiyon ikide bir diye sorarlar adama

Arkadaşlar bana da bugün gelmişler ben yoktum. cevaplardan anladığım kadarıyla tek işyeri olanlardan yani gerçek kişilerden mesul müdür belgesi istememeleri gerekiyor bunun daha önceden de bu şekilde olduğunu biliyordum ancak memur değiştikçe birileri aklına estiği gibi sorup duruyor.

benim tek işyerim var ve elemanımla birlikte çalışıyorum elemanımın da sigortası falan var mesul müdür belgesi almamız gerekiyor mu kesin olarak bilgi sahibi olan birisi cevaplarsa sevinirim.