Modem alacağım karar veremedim fikirler önemli.

Merhaba meslektaşlarım. Elimde airties 5650 vardı sorunsuzdu ama sık sık lol de kopmalar oluyor hatta bazen oyun bitene kadar oyuna giremiyorlardı. son zamanlarda dns sorunu verince iade ettim sağolsun Hüseyin bey 2 etmedi hemen iade aldı. Sonrasında yedekte tuttuğum ttnetten gelen Zyxel VMG3312-B10B modemi bağladım ve modemi bağladığım günden bu güne kadar (yaklaşık 2 hafta) 1 kere kesilme lol de kopma olmadı. Neyse ki dedim bunu yedeğe atalım ana modem kaliteli olsun Asus dsl ac68u aldım 1 gün demeden kesilme yaptı hemde ard arda yapmaya başladı anlam veremeden kullanamadan iade ettim
Uzun lafın kısası bana asıl kullanacağım sorunsuz bir modem tavsiye edermisiniz air 5760 geçiyor aklımdan. (draytek demeyin 2860 modelinin fiyatını sordum kadın 1000 dedi tamam abla demekle yetindim
)

okan kardeşim 2 tane aldım airtes 5650 5 aydır sorun yaşamadım belki senin alt yapında kopmalar olabılır bunu servısle görusup nette sık sık koplar oldugunu söylersen onlar ana merkezden senın portu değişsinler belkı sorunun momdemle alaklı değidlir..

Sorun alt yapı değil kardeşim alt yapıda olsa zyxel kopardı :) alt yapıda tüm düzenlemeler yapıldı en iyi porttayım şuan vdsl kulanıyorum

2 hatın varsa modemleri bir yer değiştir tam emin olmak şartı ıle belki modem arzalı sadce tespit açısından

asus modemin bütün güncellemelerini yapman lazım vlan yapılandarması felan filan onları yapmadan güncel olmayan yazılım ile kullanmaya çalışırsan düşmeye başlıyor

asus modemin bütün güncellemelerini yapman lazım vlan yapılandarması felan filan onları yapmadan güncel olmayan yazılım ile kullanmaya çalışırsan düşmeye başlıyor
Arayüzü çok karışık zaten bide çok pahalıydı almam hataydı iade ettim gitti artık :) tavsiye lazım. Huawei 655d al dedi hüseyin bey ama akılmda da air 5760 var

10 tl lik modem al alırken pfsense kurdur yada kur.

gerisi boş ve yalandır.

20 tl lik modemle gece gunduz 7/24 downaload yapıyorum hemde kablolu modem.

Arayüzü çok karışık zaten bide çok pahalıydı almam hataydı iade ettim gitti artık :) tavsiye lazım. Huawei 655d al dedi hüseyin bey ama akılmda da air 5760 var
huvawi hg655d var bende asusa göre yavaş kalıyor ping birde 10 15 artıyor. ama gördüğüm kadarıyla hep kadırılıyoruz üyelik yapacağında 6 7 snr olunca iyi 32 bağlanır diyorlar hat düzeldi vs hız düşürdüm şu an 14 civarı oldu hala kopma oluyor arıyorum hat değeri düşük diyolar hangisi düşük 6 mı düşük 14 mü düşük. bilmediğimiz bi konuda sürekli kandırılıyoruz hemşerim yapcak bişey yok. bu işlerin içinden birisi isp alıp yapıncaya kadar kopmaya devam :D . hangisine geçsen aynı. ha kara murat ha siyah murat 2 side aynı :D

huvawi hg655d var bende asusa göre yavaş kalıyor ping birde 10 15 artıyor. ama gördüğüm kadarıyla hep kadırılıyoruz üyelik yapacağında 6 7 snr olunca iyi 32 bağlanır diyorlar hat düzeldi vs hız düşürdüm şu an 14 civarı oldu hala kopma oluyor arıyorum hat değeri düşük diyolar hangisi düşük 6 mı düşük 14 mü düşük. bilmediğimiz bi konuda sürekli kandırılıyoruz hemşerim yapcak bişey yok. bu işlerin içinden birisi isp alıp yapıncaya kadar kopmaya devam :D . hangisine geçsen aynı. ha kara murat ha siyah murat 2 side aynı :D
Zyxel modem var işte ttnetin verdiği daha 1 kere kopma düşme olmadı işte :D işin garip tarafı o :D

o modemler hattı asılamıyor dostum huwaide aynı hızlı modemler sürekli sorun çıkartıyor. bakıyorsun 1 hafta hiç sorun yok bi bakıyorsun arkası arkasına hergün bi kaç defa kesinti oluyor. ısınır desen bakıyorum diğer modem daha çok ısnıyor. huwaide kopma olmuyor pek amaping yüksek oluyor. net bariz şekilde yavaşlıyor. ttnet zaten böle modemleri arayıp buluyo.

aynen ttnetin verdiği modemler hep öyle. drayteki deneme şansım olsa verem bin tl kesinti yapmasa ama alacam oda boşa gidek delircem en iyisi salla gitsin allah kabul etsin ne diim. benim modemlere harcadığım para 2 bin tlyi buldu boşuna hep. 2 tane sıfır modem aldım modemin arızalı diyor ttnet arıyor. hangisi diyorum 2 tane sıfır var onlarmıarızalı eskisimi arızalı bilmem diyor adam :D . şaka gibi

Dedim ya geçen aradım draytek firmasını 2860 alın dedi kafeler için uygundur neyse dedim fiyatı kaç 1000 küsür bişey dedi tamam abla dedim ne diyim başka :D