Richtech Diskless Ana Konu (ÜCRETSİZ)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
çok geç açılıyor derken mesela kaç saniye?aynı image erken açılırken geç mi açılmaya başladı yoksa yeni image aldıktan sonramı böyle sorun oldu

normal çalışıyordu kendiliğinde böyle oldu 15 20 dakika sürüyor açılması
o ne yaa o kadar makina açılmasımı sürer. serverin switch e girdiği portları falan bi değiştir. kabloyu kontrol et. hala sorun devam ediyorsa ayarla oynamadan richtehi kaldır res at yeniden kur. ayar dosyaların durduğu için kaldığı yerden devam eder. buda çözüm olmadıysa donanım sorunun var demektir gerisi donanımları deneyerek çözebilirsin.

o ne yaa o kadar makina açılmasımı sürer. serverin switch e girdiği portları falan bi değiştir. kabloyu kontrol et. hala sorun devam ediyorsa ayarla oynamadan richtehi kaldır res at yeniden kur. ayar dosyaların durduğu için kaldığı yerden devam eder. buda çözüm olmadıysa donanım sorunun var demektir gerisi donanımları deneyerek çözebilirsin.
sorun çözüldü gibi 2 ayrı ip var birinde öyle yapıyor

sorunu bulduğuna sevindim. konuyu açtığım zamandan bu tarafa tam bir yıl geçmiş. richtech'in programsal bir sorun yaşadığına hiç şahit olmadım. %100 e yakını donanımsal yada windowsla lakalı sorunlar çıkıyor. çok kararlı çalışan bi program oyüzden richtech ile ilgili olduğunu düşünmedim zaten ama dosya bozulması olursa illaki bozulma şansı var.

sorunu bulduğuna sevindim. konuyu açtığım zamandan bu tarafa tam bir yıl geçmiş. richtech'in programsal bir sorun yaşadığına hiç şahit olmadım. %100 e yakını donanımsal yada windowsla lakalı sorunlar çıkıyor. çok kararlı çalışan bi program oyüzden richtech ile ilgili olduğunu düşünmedim zaten ama dosya bozulması olursa illaki bozulma şansı var.
uzun zamandır servere girmiyordum dün girdim şifresini bile zor hatırladım :D

Arkadaşlar bilgisi olan yazarsa sevinirim,
Richdiske geçmemle eş zamanlı internet hız problemi yaşıyorum ya upload iptal edip 1-2 saniye içinde geçiyor yada kopup geri geliyor rich öncesine kadar böyle bir sorun yoktu rich yükledikten sonra eş zamanlı bu sorunun başlaması acaba kısmına çekti beni
Modem değişti
driverler güncel
switch sorunsuz
diskli sisteme geçmeden neyi deneyebilirim

Denemeye kalktım ama benim oyun diskleri 3+3 olduğu için görmedi ne zaman destek gelirse o zaman kuracağım :)

Son düzenleme:
evet ne kadar host yüklersen yükle net session acayip kullanıyor program. En temizi Serverda ağ geçidini silmek. Update yapacağın zaman tanımlayıp. tekrar iptal etmek sanırım.
defalarca söyledik bat yaptık iş kolaylaşsın diyede yine bakan yok. söz dinlemez evlat tut ........................ demişler ,salla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...