Asus TUF Gaming VG27AQ IPS Monitör

Archangel

Administrator
Yönetici
Eğer cafenizdeki bilgisayarlarınızın ara genişliği 32" için yeterli değilse ya da müşterileriniz kavisli monitörlerden hoşlanmıyorsa ASUS TUF VG27AQ sorunlarınızı çözebilir.

  • 27" (2560x1440 çözünürlük)
  • 165Hz
  • 1ms (MPRT)
  • HDR 10
  • G-Sync
  • ELMB Sync
  • IPSAsus TUF Gaming VG27AQ, IPS olmasının verdiği avantajla her açıdan oyuncuyu tatmin edebiliyor. 165Hz yenileme hızıyla ise hiçbir kareyi kaçırmanız mümkün değil.
Düşük ekran yansıması sayesinde arkadan gelen ışıklar da sizi pek rahatsız etmeyecektir.
Oynadığınız oyuna, izlediğiniz filme ya da diziye göre farklı HDR modlarını seçebiliyorsunuz (Cinema HDR, Gaming HDR vb).

Bunun yanı sıra HDR 10 teknolojisiyle renkleri tam anlamıyla görebilecek ve soluk görünümlerden tamamen kurtulacaksınız.
Oyunlar için yapılan geliştirmeler bunlarla sınırlı değil elbette.


Shadow Boost teknolojisiyle parlak ve karanlık bölgelerin dengelenmesi sağlanıyor. Bu sayede özellikle ışıklı odalarda ekrandaki karanlık bölgelerin de görünmesi, görüntü kaybının sıfıra indirilmesi sağlanıyor.
GamePlus eklentisine ait kısayol tuşu ile oyun içi iyileştirmeler edinebiliyorsunuz. Bunlar Sniper modu, Nişan modu, Zamanlayıcı, FPS Sayacı ve Görüntü hizalama olarak sıralanabilir. Oyuncular kısa süreçte bu özelliklere aşina olamasalar da ufak bir bilgilendirmeyle bu özelliklerden hoşlanacaklarına emin olabilirsiniz.


Screenshot_6.png


GameVisual özelliği ise önceden tanımlanmış yedi ayrı ekran modu içeriyor. Bunlar Yarış, Moba, Sinema, RTS/RPG, FPS, sRGB ve Manzara. Yine oyuncuların oyun türlerine göre bunları ekran menüsü ya da kısayol ile birkaç saniyede ayarlamaları mümkün.Flicker Free, oyunlardaki dalgalanma ve titreşim efektlerini minimuma indirerek özellikle uzun süreli oyunlarda gözün yorulmasını engelliyor.
Kısacası ayarlanabilir yüksekliği, açısı ve geniş teknolojik içeriğiyle VG27AQ oldukça iyi donanımlı bir oyuncu monitörü. Eğer cafenizde bir fark yaratmak istiyorsanız, bu ürün sizi bir tık ileriye taşıyacaktır.
 
Üst