Cooler Master MM710 Mouse

Archangel

Administrator
Yönetici
Cooler Master'ın da ürettiği bu honeycomb(bal peteği) işlemeli mouselar açık ara favorim. Özellikle uzun süreli bilgisayar kullanımlarında, hele ki stres/heyecan ve adrenalin dolu oyunlarda oyuncunun elinin terlemesinin önüne geçen olağanüstü bir fikir.
  • Hafif
  • Yazılım destekli
  • Tüm tutumlar için uygun
  • 200-32000 Dpi
  • 16 Ms
  • 4 Ayarlanabilir tuş
Eğer ele oturan, büyük, geniş tabanlı bir optik mouse kullanmıyorsam, tercihimi muhakkak Cooler Master MM710 tarzı bir mouse'tan yana kullanırım. Toplam ağırlığı sadece 55gram olan ve terlemeyi minimuma indirgemeyi planlamış olan bu mouse sayesinde oyuncuya sanki eli havadaymışçasına bir his yaratıyor.

1.9m esnek kablo uzunluğu ile usb bağlantısı ve yazılımı ile değiştirilebilen tuş ayarları da (dpi ve sol klik hariç) oyuncuya daha hızlı ve kullanışlı bir mouse deneyimi sunuyor. Tabii ki mouse bir RPG türü oyun için dizayn edilmemiş. Ancak cafelerde bu tür mouse'ların kullanımı, oyuncu deneyimsizliği ve bilinçsizliği sebebiyle pek de yararlı olamayabiliyor.

Mouse'un altındaki üç adet teflon taban sayesinde sürtünme %95'e kadar önlenmiş. Kimse güzel bir headshot'ı ya da ultiyi bir mouse ısrarı yüzünden kaçırmayı istemez.

Son olarak akıllara gelen soruya cevap vermek gerekirse; hayır, elleriniz terlediği için mouse bozulmayacak. MM710, toz ve su geçirmez kaplama ile korunur. Yine de encoder ve switchler bu şekilde kaplanamadığı için suyun içine atmanızı tavsiye etmiyoruz.

Çok serin bir cafeniz yok ise, yazları klima yerine cam-kapı açmayı tercih eden müşterilerinizle uyum sağlamak istiyorsanız bu mouse fiyat olarak sizi, tasarım ve performans olarak da müşterilerinizi tatmin edecektir.
 
Üst