NXD diskless

daha deneme olduğu için sarmaması sorun değil sonuç olarak ssd cach yok buna rağmen serious sami uzun süre sorunsuz oynadım
benim hedefim windows 10 u her defasında sorunsuz olarak kurmak ve kullanmak. bugün 2. imajı alacağım daha iyi bir imaj almayı düşünüyorum. sanırım en iyi şekilde kurmak için biraz daha uğraşmak gerekiyor. 2 adet 250 lik hdd ile bence gayet iyi performans aldım ama sonra ciddi bir eğilim ile richtech kurmak var. :) ne yalan diyim richtechin rahatlığı beni alıştırdı bazı şeylere :) win 10 diskless
kusura bakmayın video atacaktım dün acil bir işim çıktı ondan ötürü atamadım. ama inşallah denemelerimin bir bölümünü yükleyeceğim buraya. :)

vay fevzi hayırlısı olsun :D ben nxd ile işi bitireyim sonra richtech ile başlayacağım :) en iyi yol bildiğin yoldur. :D icafe tatmin ederse sıkıntı yok :D

richtech ile ilgili videoları atamadım. vaktim hiç yok desem yeridir. :) 2 aylık oğlum var da... hem yoğunluk hem ev hem yorgunluk dün anca atabildim bayada yavaş yüklüyor biliriniz. dayanamadım kapattım bunları atabilmiş. nxd yi yükledim amma richtech ile uğraşıyorum hiç kapanma mapanma filan yaşamadım. hani şu bilinmeyen hata mesajı çıkmıyor. sıkıntı yok yani. Lakin Richtech daha rahat bekleyin inşallah halledeceğim. :)

Son düzenleme:
s. a arkadaşlar sonunda server bilgisayarımı kurdum i5 işlemcili 16 gb ram 2133 iki adet ssd bir adet 500gb harddisk sistem ve imaj için ve oyunlar için iki adet 3gb hdd oluşuyor dolar yükseldi maliyet arttı :)

server hazırda disksiz sistem çalışmaları hüsran :(
nxd kurmaya çalışıyorum daha önceden sanaldan kurdum çalıştırdım burdaki arkadaşların yardımıyla ama reelde daha nxd kuramadım bile, sorunum usb flash tan kurmaya çalışıyorum ama indirdiğim nxd iso dosyalarının hangisini boot etmeye çalıştımsa olmadı daha önce sanalda kurduğum iso kalıbı bile usb ye boot edince çalışmadı kurulumun ağ ayarları kısmına yakın bölümde atlama yapıp en son kısımda nxd sürümlerinin olduğu kısıma geçiyor ordada sürüm seçtikten sonra devamı yok, olmadı birtürlü, farklı usb flash denedim farklı usb boot programları denedim ama olmadı zaten diğer imaj larda lunix setup kısmını geçiyor bir iki bölüm sonra disk driver kısmında bulunamadı deyip hata veriyor, fevzi hocanın yüklediği dosyadaki iso kalıbınıda denedim aynı sonuç... benmi hata yapıyorum yoksa iso dosyalarımı sorunlu anlamadım bu konuda bilgisi olanların yardımını bekliyorum şimdiden teşekkürler... birde cd den deneyecem bakalım nasıl olacak.

Son düzenleme:
sanalda kurduğum iso kalıbını cd ye çektim yine aynı hata :(

sanırım server kasayla ilgili birşey gibi karnel seçimi ve ağ bağlantıları kısmına geldiğinde atlıyor acaba serverde yapılması gereken bir ayar varmı sonuçta yeni bilgisayar hdd ler yeni belki lunix kurulumuyla ilgili berşey vardır, anakartta bütün sistemler vardı kurulabiliyordu
anakart b150m-k

Son düzenleme:
çok zor soru sordum galiba kimse cevap yazmadı :)

neyseki indirdiğim başka bir nxd versiyonunu kurdum usb den yine olmadı ama cd ye çektim ordan kurdum sorun olmadı.

bu programı kullanan arkadaşlara birkaç sorum olacaktı inşallah cevap yazarlar bunlara

1- cliente format attıktan sonra sürücü ve güncelleştirmeleri yükleyip imaj upload yapayımmı yoksa yapmadan imaj yükleyip süperuser açıpmı halledeyim?
2- hdd için rem bellek atamasını nasıl yapacaz?
3- imaj yüklerken özellikle dikkat etmem gereken tecrübe ettiğiniz birşey varmı?

1- cliente format attıktan sonra sürücü ve güncelleştirmeleri yükleyip imaj upload yapayımmı yoksa yapmadan imaj yükleyip süperuser açıpmı halledeyim?
cevap:
cliente format attıktan sonra sürücü ve güncelleştirmeleri yükleyip imaj upload yap
2- hdd için rem bellek atamasını nasıl yapacaz?
cevap:io maneger /diskman/diskcache
3- imaj yüklerken özellikle dikkat etmem gereken tecrübe ettiğiniz birşey varmı?
cevap:good luck :D

çok teşekkür ederim yardımlarınız için;
henüz oyun arşivi almadım, alana kadar sistemi kurup halletmek istiyorum o yüzden imaj yüklerken oyun diski tanıtamayacam, bu işlemi sonradan yapabilirmiyim sorun olurmu acaba?

cevap:good luck :D
şansımı deneyeyim bakalım :)

henüz oyun arşivi almadım, alana kadar sistemi kurup halletmek istiyorum o yüzden imaj yüklerken oyun diski tanıtamayacam, bu işlemi sonradan yapabilirmiyim sorun olurmu acaba?
cevap :hayır olmaz
ucgen oyun arşivi baya revaçta ben sana nxd ye nasıl kuracağın konusunda yardımcı olurum.

zaten düşüncem üçgen oyun arşivi almak, hayırlısıyla kurulum işlemlerini hallettikten sonra alacam...
üçgen oyun arşivi sanırım bayilikler vermiş bana yakın bir bayiden alacam, geçenlerde görüştüm hdd yollarsın yükleriz demişti bana çok uzak değil gidip orda yükletip gelecem hem sistemlerini, performansınıda görmüş olurum :)

eğer özelden irtibata geçebileceğim bir numara bırakırsanız arşivi aldıktan sonra yardımınız çok makbule geçer