pan web filtre türkçe kaynaklı siteri yasaklamıyor yardım

başlıkta söylediğim gibi İnternet sağlayıcısını değiştirdim ama türk bazlı siteleri yasaklamıyor, sizdede durum aynımı?
 

admin

Administrator
Su siralar herkeste birkac problem bulunmakta malesef tib liste yayinlamayi biraktiktan sonra filtre programcilari ynei listeler olusturmuyor cünkü otomatik bir sistemi sagolsun hükümetimiz bozdu.Ancak bunun icin farkli bir cözüm sundurlar. Aile icerik filtreleyicisi. Sahip oldugunuz operatör ile görüsürüp icerik filtrenizi sunucudan yaptirtarak yasal yükümlülügünüzü ortadan kaldirabilirsiniz. Ancak bunun haricinde log tutma zorunlulugu hala mevcut bulunmakta suan icin bunu cözen tek kafe programi Everycafe gibi görünüyor. Umarim bilgiler yardimci olmustur.
 
teşekkürler aynen listede olmayan siteleri kapanmıyormuş. iyide benim yeni geçeceğim operatör de aile filtre yok. güncel liste varmı acaba indirip de yüklesek :d
 

admin

Administrator
Aile filtresi olmayan operatöre gecersen bittiginin resmidir. Bunu pesinen söylim cünkü güncel liste diye birsey söz konusu degil. Cünkü günlük 10 bin civarinda porno site cikiyor yeni. Terör kumar vs.. de eklersen ucu bucagi yok manuel olarak hayal kurmanin manasi yok. Üyerlerimizden birisi bu konuda ihtar bile yedi. Yine bundan 17 sene önceki filtre sorununa geri dönmüs gibi yaptilar sözüm ona kolaylik ama bu sefer elimizdeki internet servis saglayiclarinda (ISS) secme olayina sinir getirmiste oldular. Bu sekilde ya ISS lerin tümü bu hizmeti verecek veyahut bizim gibi kafeci müsterileri ellerinden kaybedecekler.
 

admin

Administrator
Genelden vereyim hocam +49 176 934 51 873 whatsapp tan arayabilirsin. Umarim büyük bir sorun yoktur
 
Üst