Çözüldü Pfsense Net/Oyun ayrımı

LimanNet hocam, konunun ana sayfasını açınca, Rules+alias adlı rar dosyasını IDM otomatik indiriyor. İçinde XML dosyası var, onun içinde de bazı bilgiler var, bilgin olsun ;)

Kastın IP adresi ise 3 yıl önceki bir dosya o konunun alt kısımlarına hala durmakta.
Onu üstüne ne sistemler kurduk ne internet hatları değiştirdik :)
Tşkler yinede :)

selamlar arkadaşlar

konudaki en son anlatıma göre pfsense kurup yaklaşık 1-2 ay kullandım

fakat lolde sürekli olarak çoğunlukla oyuna girerken veya oyundan çıkarken

zaman zamanda oyun ortasında çökme hataları alıyordum ttnet opendns

google dns denedim dns resolver u pasif yapıp dns forwarder ı aktifleştirip denedim

bir türlü çökme sorununa çözüm bulamadım(hem eski lol clientta hemde yeni lol clientta)

bu arada oyun hattına sadece lol yönlendirdiğim halde hata alıyordum

daha sonra wolfteam ide yönlendirdim

mecbur kaldım geri r470+ ya geri döndüm fakat ondada lolde oyun içinde

karakter zaman zaman 5-10 saniye hareketsiz kalıyor ama oyuncu diğer oyuncuların hareketlerini

görüyor ama kendi hareket edemiyor sık sık bu sorun oluyor

r470+ da olan sorun pfsense te yok pfsense te olan çökme sorunu r470+ da yok

işin ilginci r470+ daki sorun pfsense kullanmadan öncede vardı ama

sürekli vardı şu an 470+ ya geri döndükten sonra sadece pazar günleri öğle ve

öğleden sonraları oluyor demem o ki çözüm için fikri olan varmı pfsense te konuda

anlatıldığı gibi ayarları yaptığım halde sorun yaşadım ama tekrar pfsense denemeyi düşünyorum

hepinize hayırlı işler

Karakter donma sorunu bende de ara ara oluyor. Çözümü yok. Çözüm Alt+f4 yeniden baglan. Bir darbogaz yada port sorunu oluyor diye düşünüyorum bende. Ama 100 de 1 oluyor ondan da cok kafama takmıyorum.

Karakter donma sorunu bende de ara ara oluyor. Çözümü yok. Çözüm Alt+f4 yeniden baglan. Bir darbogaz yada port sorunu oluyor diye düşünüyorum bende. Ama 100 de 1 oluyor ondan da cok kafama takmıyorum.
ama pfsense te sıfır donma yani hiç donma olmuyor bu arada kaç defa 470 i resetleyip yeniden kurdum

üzerinde olabildiğince kurulumu en yalın hali ile yaptım örneğin firewall daki block action tiklerini

eklemediğim gibi tikli olanlarınıda kaldırdım nafile sadece şunu deneyemedim modemleri bridge

moda alıp 470 içinden iss kull adı ve parolayı girerek bağlantı sağlayamadım yani modemler

normal modda çalışıyor oyun hattı adsl diye olabilir belki birde oyun hattında önceden air5050

modem vardı şu an 5650 var ve sorun devam ediyor oyun hattını türknetten aldım

oyun hattı normalde 16mbite kadar rahat destekliyor onu 8 mbite sabitlettim gene aynı :)

470 bende kullanıyorum böyle bir sorunum yok. 2-2.5 ay önce vardı bir hafta falan sürdü yeni patch ile düzeldi bende.
Sorun disksiz sistem kullanıyorsanız ağınızda yada serverinizda olabilir.
Diske yazmadaki gecikmeler size oyunda donma olarak yansıyabilir. bi bakın derim.

470 bende kullanıyorum böyle bir sorunum yok. 2-2.5 ay önce vardı bir hafta falan sürdü yeni patch ile düzeldi bende.
Sorun disksiz sistem kullanıyorsanız ağınızda yada serverinizda olabilir.
Diske yazmadaki gecikmeler size oyunda donma olarak yansıyabilir. bi bakın derim.
cevap için teşekkürler şu an halihazırda 470 bağlı onu kullanıyorum işin ilginci

hafta içi o dediğim olay hiç olmuyor geçen hafta sonu cumartesi ve pazar öğle üzeri bir süre devam etti

470 le ilgili olarak dün net hattınında ve lan portununda flow kontrol tikini kaldırdım ve aynı yerde negotiation ı 100mbpsFD(Full Duplex) seçtim bütün wan ve lan protları için bu haftada böyle bir deneyim diyorum ama kısmet bakalım

gerçi konu 470 e kaydı ama esas sormak istediğim oyun net ayrımı için bu başlıktaki anlatıma göre pfsense kullananlarda çökme sorunu oluyormu? kimse yazmadığına göre olmadığını farzedersek hangi pfsense sürümü kullanıyorlar bilgi verebilirlerse önümüzdeki günlerde tekrar pfsense te deneyebilirim

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

selamlar arkadaşlar

konudaki en son anlatıma göre pfsense kurup yaklaşık 1-2 ay kullandım

fakat lolde sürekli olarak çoğunlukla oyuna girerken veya oyundan çıkarken

zaman zamanda oyun ortasında çökme hataları alıyordum ttnet opendns

google dns denedim dns resolver u pasif yapıp dns forwarder ı aktifleştirip denedim

bir türlü çökme sorununa çözüm bulamadım(hem eski lol clientta hemde yeni lol clientta)

bu arada oyun hattına sadece lol yönlendirdiğim halde hata alıyordum

daha sonra wolfteam ide yönlendirdim

mecbur kaldım geri r470+ ya geri döndüm fakat ondada lolde oyun içinde

karakter zaman zaman 5-10 saniye hareketsiz kalıyor ama oyuncu diğer oyuncuların hareketlerini

görüyor ama kendi hareket edemiyor sık sık bu sorun oluyor

r470+ da olan sorun pfsense te yok pfsense te olan çökme sorunu r470+ da yok

işin ilginci r470+ daki sorun pfsense kullanmadan öncede vardı ama

sürekli vardı şu an 470+ ya geri döndükten sonra sadece pazar günleri öğle ve

öğleden sonraları oluyor demem o ki çözüm için fikri olan varmı pfsense te konuda

anlatıldığı gibi ayarları yaptığım halde sorun yaşadım ama tekrar pfsense denemeyi düşünyorum

hepinize hayırlı işler

windows ta ipv6 yardımcısını kapatın pfsensede rules de ipv6 yi pasif yapın oyun portlarınızın udp tcip ayarlarını kontrol edin başkaları ile karşılaştırın tavsiyelerim bunlar.

Arkdaşlar merhabalar ,pfsense normal bir pcye kurduğunuz problem yaşarsınız.Pfsense sıkıntısız kullanmak istiyorsanız sırf firewall için üretilmiş 1U kasalara kurulum yaparsanız sorun olmayacaktır.1U kasaları kurduğum birçok yerlerde sıkıntı olmadan FailOver-MultiWan-Oyun-Net ayrımı gibi ayarlar problemsiz çalışmaktadır.İlgili arkadaşlara yardımcı olabilirim.