Whatsapp hemen yasaklanmalı!

İngiltere Başbakanı David Cameron çok ses getirecek bir açıklamalarda bulundu. Başbakan Cameron, WhatsApp, iMessage, Snapchat gibi mesajlaşma servislerin yasaklanması gerektiğini bildirdi.

İngiltere Başbakanı David Cameron’a göre, iki veya daha fazla kişinin kendi aralarında mesajlaşmalarının istihbarat birimleri tarafından takip edilemediği için ulusal tehdit unsurları arasında olduğunu ve bu nedenle yasaklanmaları gerektiğini kaydetti. Mayıs ayında İngiltere’de yapılacak genel seçimlerde Cameron yeniden seçilmesi durumunda WhatsApp, iMessage ve Snapchat’in de aralarında bulunduğu mesajlaşma uygulamalarını yasaklamak istediğini söyledi.
Başbakan Cameron’a göre mesajlaşma uygulamalarının içeriklerinin kriptolu(şifreli) bir biçimde kodlanarak tutması ve istenmesi durumunda bu uygulama yetkililerinin istihbarat birimleriyle bu bilgileri paylaşmamaları terörist gruplar için hayli ilgi çekici olabileceğini söyledi. Cameron’un hükümeti, şu an ingiliz telekom operatörlerinin ve ISS(internet servis sağlayıcısı)’lerin kullanıcıların online aktiviteleri ve mesajlarıyla ilgili daha fazla kayıt tutmasını zorunlu hale getirecek bir yasal düzenleme üzerinde çalışıyor. Cameron’ın halihazırda yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp ya da Snapchat’i nasıl engelleyebileceği ise en çok merak edilen sorular arasında. Cameron hükümeti, Fransa’daki terör olaylarını bahane ederek yasaklamayı 2016’da kanunlaştırıp eyleme geçmeyi planlıyor.

İngiltere Başbakanı David Cameron bu açıklamayı yapmayana kadar belkide pek fazla kimse bilmiyordu bu durumu artık herkeş biliyo :)

sokakta 2 kişi yalnız başına konuşuyorsa ulusal güvenlik sorunu vardır kesin o adamlar devleti yıkmak için bi işbirliği içindelerdir. kimse kimseyle konuşmasın. herkes işine gitsin gelsin robot gibi davransın. sağa sola bakmasın. hatta evde karısıyla başbaşayken bile belkide bi iş çeviriyodur o insanlar. belkide yarın devlete saldırcaklar.. bu nasıl bi saçma açıklamaymış yaa. hangi devirde yaşıyo bunlar.

böyle insanlar koltuk elden gidecek düşüncesiyle paronaya görüp onuda gerçek sanıp safsata yaşayan sorunlu insanlar. ellerinde teknoljimi yokmuş onu kontrol edecek. watsapı değil interneti kapatmalılar bence :D. bizden örnek almalılar. komple kapansın

Son düzenleme:
sokakta 2 kişi yalnız başına konuşuyorsa ulusal güvenlik sorunu vardır kesin o adamlar devleti yıkmak için bi işbirliği içindelerdir. kimse kimseyle konuşmasın. herkes işine gitsin gelsin robot gibi davransın. sağa sola bakmasın. hatta evde karısıyla başbaşayken bile belkide bi iş çeviriyodur o insanlar. belkide yarın devlete saldırcaklar.. bu nasıl bi saçma açıklamaymış yaa. hangi devirde yaşıyo bunlar.
karısı ile iş çevirmekde yasak :D çoluk çocuk yaparlar oda ilerde terör suçu işler

kimse siyasete çekmesin vallahi siyasi olarakta yazmiyorum ;
bu sözü uzun adam etse ; yarın cnn ve bbc türkiyede , belli bir kesimde gezi parkında eylemde olurdu , hatta ve hatta apo ve dhkpc posterleri açıp yurtta eylem yaparlardı. :)

valla youtube twtter yasaklandı hiçde öyle bişey olmadı. kendileri dns girerek girdiler herkes hallerine güldü :D
fevzi hocam siyaset yapmayalım bizim uzun adam engellediği zaman gördük dünya ayağa kalktı ingiltere fıransa almanya bildiğin 7/24 haber yaptı son dakika diye geçti ama onlar dünyayı yeseler ki yiyorlar herkesi dinliyorlar telefonda birine sövemez olduk korkudan ama onlar yapınca birşey yok bizim uzun adam yapsa ............

fevzi hocam siyaset yapmayalım bizim uzun adam engellediği zaman gördük dünya ayağa kalktı ingiltere fıransa almanya bildiğin 7/24 haber yaptı son dakika diye geçti ama onlar dünyayı yeseler ki yiyorlar herkesi dinliyorlar telefonda birine sövemez olduk korkudan ama onlar yapınca birşey yok bizim uzun adam yapsa ............
ben bu telefonda birine sövemez olduk lafına kızıyorum, ne yani sövmek özgürlükmü. deniz baykalda bi zaman aynı kelimeyi kullandı. sövmek isteyen her türlü söver. sövmek özgürlük değil dinimize göre küfür dür.. haa şöle bişey var bu uzun adam dönemi geleli herşey yargıya taşınır oldu herşey ceza alır oldu. insiyatif yumuşatma işi bitti. bu şuna benziyor askere gidersin bi yaramazlık yaparsın affedilebilecek türdendir komutan 2 tokat atar bi yumruk atar sonra bak oğlum böyleyken böyle hayat bu bu şekilde şöyle şöyle davran der yumuşatır. ortamı germez bu dönemde bu tavır bitti alın atın içeri atın zindana sonundada bağlayın ergenekona paralele bitsin gitsin böle bi dönem var. buna amenna ama özgürce sövelim özgürce dövelim böle bişey yok.

bu kadar yeter fazla dokundurmayalım siyaset başlayacak . siyaset başladımıda öfke geliyor. öfke gelir göz kızarır öfke gider yüz kızarır demiş atalar.

ben bu telefonda birine sövemez olduk lafına kızıyorum, ne yani sövmek özgürlükmü. deniz baykalda bi zaman aynı kelimeyi kullandı. sövmek isteyen her türlü söver. sövmek özgürlük değil dinimize göre küfür dür.. haa şöle bişey var bu uzun adam dönemi geleli herşey yargıya taşınır oldu herşey ceza alır oldu. insiyatif yumuşatma işi bitti. bu şuna benziyor askere gidersin bi yaramazlık yaparsın affedilebilecek türdendir komutan 2 tokat atar bi yumruk atar sonra bak oğlum böyleyken böyle hayat bu bu şekilde şöyle şöyle davran der yumuşatır. ortamı germez bu dönemde bu tavır bitti alın atın içeri atın zindana sonundada bağlayın ergenekona paralele bitsin gitsin böle bi dönem var. buna amenna ama özgürce sövelim özgürce dövelim böle bişey yok.

bu kadar yeter fazla dokundurmayalım siyaset başlayacak . siyaset başladımıda öfke geliyor. öfke gelir göz kızarır öfke gider yüz kızarır demiş atalar.
fevzi hocam sövmek hakaret etmek anlamında tabi Eski Türkçemizde bu böyle kullanılır mesela ben biriyle sevişiyorum dediğim de de bu onu seviyorum anlamında dır gidip senin gibi hemen aklıma başka şeyler gelmez o kadar herşeyi biliyorsunuz okumadan yorum yapıyorsunuz ki ben daha birşey diyemiyorum size hatta size bir daha cevap verme zahmetinde bile bulunmam.